Klass: Putukad (Insecta)
Alamklass: Välislõugsed (Ectognatha)
Selts: Kahetiivalised (Diptera)Sugukond kägukärblased (Bombyliidae)


Siia kuuluvad küllalt omapärase välimuse ja huvitava eluviisiga keskmise suurusega kärbsed. Kägukärbseid iseloomustab väga jässakas keha, mis on valdaval enamusel liikidest kaetud tiheda karvastikuga. Loomad meenutavad mesilasi või kimalasi (inglisekeelne nimi on neil näiteks "beefly" - mesilane-kärbes). Väga paljudel kägukärbestel on pikk ja peenike imikärss, mis võib mõnikord olla isegi putuka kehast pikem.

Kägukärblased on putukate seas ühed kõige paremad lendajad. Toitumisel "ripuvad" loomad lilleõie kohal õhus ja sirutavad om imikärsa nektarini.

Kägukärbeste vastsed on teiste putukate parasiidid. Enamasti on peremeesteks mesilased, sihktiivalised või liblikad. Mesilastel elavate liikide emased munevad oma munad sobiva erakmesilase pesa lähedusse. Koorunud vastsed tungivad pessa ja asuvad mesilase vagla juurde kärjekannu. Pärast kestumist hakkab kärbse vastne mesilasevagla kehamahlu imema, lõpuks viimane sureb. Sihktiivalistel parasiteerivate liikide vastsed otsivad üles peremehe maasse kaevatud munakookoni, tungivad sinna sisse ja õgivad mune. Kägukärblaste seas esineb ka hüperparasiite - mõne liigi vastsed nugivad parasiitkiletiivaliste vastsetes ja nukkudes.